w TomoGuitars

Dlaczego tak kochamy instrumenty z kilkunasto- lub kilkudziesięcioletnią historią? Czy chodzi tylko o perfekcje wykonania? Nie! Mikrostruktura drewno, z której zbudowana jest gitara, pod wpływem drgań układa się, co sprawia, że po wielu latach użytkowania pudło dużo lepiej rezonuje. Proces ten wymaga jednak czasu. To dlatego o gitarach z historią mówi się, że są dobrze wysezonowane i świetnie rozegrane. Co jednak zrobić jeśli nie chcemy czekać wielu lat by instrument „rozegrać”?

Pomysłodawcą i producentem urządzenia PrimeVibe™ jest mieszkający w San Francisco James Romeyn – audiofil, jego żona Debra, która zarządza rodzinną firmą wytwarzającą customowe kolumny hi-fi, materiałoznawca Julian Fordham oraz lutnik Ryan Thorell. Ich celem było stworzenie urządzenia, które proces rozgrywania instrumentu zdecydowanie przyspiesza.

PrimeVibe™ to zatem przyrząd wykorzystujący prawa fizyki oraz ich doświadczenie w kreowaniu perfekcyjnych brzmień. Umożliwia sezonowanie, czy może raczej rozgrywanie instrumentów strunowych m.in. gitar klasycznych, gitar akustycznych, elektrycznych oraz gitar basowych, ale także mandolin czy ukulele. Instrument, który długo nie był w użyciu, lub po prostu jest stosunkowo nowy, poddawany jest w krótkim czasie intensywnym drganiom symulując wieloletnie użytkowanie.W rezultacie lepiej rezonuje zyskując dużo lepsze brzmienie, co jest szczególnie istotne dla osób najbardziej wymagających i audiofilów.

primevibe

Poznaj stosowaną w TomoGuitars
technologię

pozwalającą poprawić brzmienie instrumentów: