Cennik usług serwisowych

Jako jedyni w Polsce dajemy klientom wybór pomiędzy serwisem manualnym a serwisem komputerowym wspieranym opatentowaną technologią PLEK® (cennik usług na PLEK-u®).

Manualne szlify wykonujemy na jedynym na świecie, oryginalnym i opatentowanym urządzeniu do szlifu progów w stabilizowanym naprężeniu Neck Jig. Wszelkie inne urządzenia to kopie i łamią patenty amerykańskiej firmy, która go stworzyła. W naszej pracowni nie pracujemy na kopiach profesjonalnych urządzeń lutniczych, bo wierzymy, że twoja gitara zasługuje na to co najlepsze.

Ponadto jako jedyni w Polsce wszelkie ingerencje w instrument (na życzenie klienta) poprzedzamy skanem na PLEK®u. Gwarantuje on właścicielowi instrumentu precyzję diagnozy nie osiągalną w innych serwisach gitarowych jak również to, że wszelkie korekty będą dokonywane tylko tam, gdzie jest to potrzebne. U nas gitarzysta uzyskuje w 100% transparentną i uczciwą usługę oraz spokój ducha, że jego wartościowy instrument nie zostanie poddany zbędnym, a czasem wręcz szkodliwym dla brzmienia zabiegom.

Cena: GRATIS

Wykonywana przy pomocy manualnych, opatentowanych urządzeń mierniczych renomowanych producentów narzędzi  lutniczych. Pozwala ocenić stan gitary i jej przygotowanie do gry. Towarzyszy jej rozmowa z muzykiem na temat jego konkretnych oczekiwań wobec gitary, a także na temat stylu jego gry, bo ten powinien w istotny sposób wpływać na dalsze zabiegi, jakim poddana zostanie gitara. Manualne diagnozy pozwalają także gitarzyście ocenić nakłady finansowe, jakie będą niezbędne, by gitara osiągnęła pożądany przez niego stan.

Cena: 299 zł
Do tej usługi za 50 zł można dokupić pełen set-up.

Uwaga:  W TomoGuitars usługa ta ZAWSZE poprzedzona  jest TOMOgrafią PLEK. Usługę tą oferujemy jako jedyni w Polsce. W urządzeniu PLEK konkretna gitara jest skanowana, opomiarowywana i diagnozowana z precyzją niedostępną dla gołego oka (0,01 mm). W rezultacie otrzymujemy obraz 3D, która pozwala ocenić akcję każdej ze strun, stan progów, w tym także, czy kiedykolwiek była w nich jakaś ingerencja mechaniczna. Umożliwia zweryfikowanie czy radius podstrunnicy jest poprawny i czy ingerowano w jego zmianę.

Po skanowaniu gryfu  i podstrunnicy otrzymujemy twarde dane mówiące o tym co i w jaki sposób trzeba skorygować. Urządzenie przygotowuje niezbędne wykresy w formie dostępnej na ekranie komputera w formacie 3D. Usługa wykonywana na podstawie powyższego skanu TOMOgraficznego gwarantuje najwyższą precyzje i transparentność.

Po wykonaniu ultra-precyzyjnej diagnozy PLEKlutnik przystępuje do korekty manualnej progów zgodnie ze wskazaniami z PLEK’a w tym:

  • Wyrównywanie progów
  • Odwzorowanie korony progów
  • Precyzyjne wykończenie końcówek progów
  • Wypolerowanie progów
  • Oczyszczenie oraz zakonserwowanie podstrunnicy przy pomocy najwyższej jakości specjalistycznych, lutniczych środków konserwujących

W ten sposób uzyskuje korektę akcji każdej ze strun oraz poprawę komfortu gry i brzmienia.

Cena: 19,99 zł / per próg

Zabieg polega na:

  • oczyszczeniu kanału progu
  • idealne wpasowanie progu w kanał
  • wklejanie/podklejanie luźnych progów

Zabieg ten zdecydowanie polepsza wybrzmiewanie struny w danym miejscu.

Cena: 70 zł

Usługa ta polega na wyregulowaniu i wystrojeniu wózków na mostku, by uzyskać strojność na każdym progu.

Cena: 120 zł

Usługa ta polega na wyregulowaniu i wystrojeniu wózków na mostku, by uzyskać strojność na każdym progu.

Cena: 40-70 zł

Pomiar precyzyjnymi, lutniczymi przyrządami mierniczymi krzywizny gryfu oraz dobranie idealnych parametrów krzywizny gryfu w celu uzyskania optymalnej akcji strun. Następnie regulacja gryfu zgodnie z tymi parametrami tak, by
uzyskać jego pożądany, idealny kształt. To z kolei powoduje uzyskanie
optymalnej akcji strun.

Cena: 60 zł

Wymiana i ustawienie akcji strun oraz oczyszczenie manualne na sucho podstrunnicy, wypolerowanie progów, zakonserwowanie podstrunnicy oraz olejowanie podstrunnicy.

Cena: patrz cennik PLEK

Cena: patrz cennik PLEK

Cena: 60-80 zł za sztukę

Cena: 100 zł za sztukę

+ ewentualny montaż przystawek – patrz cennik powyżej

Cena: 40-60 zł

+ cena gniazda

Cena: 40-50 zł

+ cena potencjometru

Cena: 50-70 zł

+ cena przełącznika

Cena: od 60 do 200 zł

Przegląd układu elektrycznego w gitarze wraz z ewentualnymi korektami (np. nowe kable, nowe podzespoły)

Cena: 100-150 zł

Usługa ta polega na oklejeniu komór taśma miedziana lub wypełnienie komór grafitem w aerozolu oraz poprawieniu i przelutowaniu układu elektrycznego.

Cena: 150-200 zł

Cena: ustalana indywidualnie

Cena: 300-500 zł

Na tego typu usługi dajemy dożywotnią gwarancję.

Cena: 50-150 zł

Cena: 50 zł

Cena: 500-1000 zł